Koro Bölümü

Koro Bölümü

Koro bölümü alanında öğrenci yetişebilmesi için özel olarak açılan Çaykovski müzik akademisi koro bölümüne yoğun talep bulunmaktadır.

Koro Bölümü

Ukrayna’nın en gelişmiş kenti, aynı zamanda başkenti olan Kiev, dünyaca ünlü müzik akademisi, Kiev Çaykovski Müzik Akademisi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Akademi’nin en tercih edilen bölümlerinden biri ise koro bölümüdür. Bu seçkin eğitim kurumu, 20. Yüzyılın ilk yıllarında kurulmuştur. Yüzyılı geçkin tarihi olan üniversite birçok dünyada ünlü müzisyenin yetişmesini sağlamıştır. Bu durum halen de devam etmektedir. Coğrafyanın, yetiştirdiği sanatçılarla en önemli müzik kurumlarından biridir, hatta kurumudur demek yanlış olmaz. Kiev Çaykovski Müzik Akademisi Türk öğrencilere de kucak açmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden, başta Rusya’dan ve Avrupa Ülkelerinden öğrenciler olmak üzere, bu akademide eğitim almaya can etmektedir. Yani sunulan eğitim fırsatı Türk öğrenciler için gerçekten büyük bir şanstır.

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi Koro Bölümü:

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi Koro Bölümü bugüne kadar birçok koro sanatçısını yetiştirmiş ve müzik dünyasına kazandırmıştır. Sahne sanatları ve müzik kariyeri hiç de kolay değildir. Bu konuda, hem ülkemizde, hem de dünya genelinde büyük bir rekabet söz konusudur. Kiev Çaykovski Müzik Akademisi gibi seçkin bir kurumda koro solistliği eğitimi alırsanız, kesinlikle kariyerinize bir sıfır önde başlayabilirsiniz.

Koro bölümünde eğitim dört sene sürmektedir. Bu eğitimden önce, bir Türk öğrenci olarak, okulun eğitim dili olan Rusça’yı öğrenmeniz için hazırlık fakültesinde eğitim alacaksınız. Bu süreden sonra, dil eğitimini başarılı ile tamamlayanlar, koro bölümündeki senelerine başlayabilirler. Müzik akademisinde, hem koro bölümünde, hem de diğer bölümlerde, bire bir akademisyen öğrenci eğitimi uygulanmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin yetenekleri izlenmekte ve gelişimleri an be an gözlemlenmektedir. Öğrenciler ve eğitmenler arkadaş gibidir. Tabi belirli bir seviyede. Yüzyılı aşkın süredir eğitim hayatı olan okulun disiplini elden bırakmadığını belirtmek lazım.

Koro bölümündeki dört senelik eğitiminizi tamamladıktan sonra, yüksek lisans ve ileri olarak doktora eğitimlerini de düşünebilirsiniz. Akademi Türk öğrencilere bu fırsatları da sunmaktadır. Belirtelim, akademide tam bir uluslararası ortam ve profesyonellik hakimdir. Yani, Türk, Ukraynalı, Rus ve diğer milletlerden öğrenciler kesinlikle ayrılmaz. Her öğrenci yeteneklerine göre ve bölümlerine göre eğitilmektedir.

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi, Avrupa Birliği standartlarında olan ve kabul edilen bir üniversitedir. Koro bölümünden ve diğer bölümlerden mezun olan gençlerin mavi diploma almaları son derece önemlidir. Bu sayede, mezun olduğunuzda Avrupa ülkelerinde, çok önemli müzik kumpanyalarında koro sanatçısı olarak görev alabilirsiniz. Kariyerinizi geniş ufuklarda yapabilirsiniz. Ülkemizde de kabul edilen diplomalarınızla, gururla dönebilir ve müzik kariyerinize ülkemizde başlayabilirsiniz.

Koro sanatçısı eğitimini bu okulda almak size son derece seçkin bir okulda müzik eğitimi alma şansı vereceğinden, mezun olduğunuzda kendinize her anlamda güvenebilirsiniz. Türk gençlerimizin gönüllerindeki müzik eğitimini bu akademide almasını çok arzu ediyoruz. Kiev Çaykovski Müzik Akademisi ile işbirliğimiz devam etmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!